Bendroji veterinarinė chirurgija

Bendroji veterinarinė chirurgija

Susidūrus su rimtesnėmis gyvūno sveikatos problemomis, gali būti taikomos chirurginės intervencijos procedūros. Atlikus tokio lygio operacijas, išgydomos tam tikros ligos, traumos ir pan.

Gyvenime dažnai pasitaiko įvairiausių situacijų, kai mūsų mylimas gyvūnas taip stipriai suserga, kad chirurginė intervencija yra vienintelis būdas, kaip galima jam padėti. Tokiu metodu siekiama išgydyti įvairias ligas, traumas ir kitus patiriamus negalavimus. Mūsų klinikoje atliekamos įvairiausios operacijos: žaizdų siuvimas ir gydymas, auglių šalinimas, gimdymo pagalba atliekant Cezario pjūvį, akies ragenos ir obuolio operacijos, šunų ir kačių kastracija ir sterilizacija, skubi reanimacinė ir traumatologinė pagalba. 

Ką svarbu žinoti prieš operaciją?

Ką svarbu žinoti prieš operaciją?
  • Prireikus onkologinės operacijos, procedūra atliekama gydytojo onkologo, kuris įvertina darinio piktybiškumo laipsnį, išplitimą, susikaupusias ląsteles ir rekomenduoja chirurgui, kokią metodiką naudoti, siekiant geriausio rezultato.
  • Atliekant įprastą procedūrą (pvz., sterilizaciją ar kastraciją), esant jaunam gyvūnui, nesergančiam jokiomis gretutinėmis ligomis, tiesiog reikia paskambinti į kliniką ir užsiregistruoti operacijai.
  • Jeigu Jūsų augintinis turi kokių nors patologijų, būtina pasikonsultuoti su vidaus ligų gydytoju ir nuspręsti, ar reikia atlikti papildomus tyrimus, o galbūt prieš operaciją pradėti vartoti vaistus.

Ką dar svarbu žinoti?

Svarbu, kad bent 8 valandas iki operacijos gyvūnas nieko nevalgytų, o likus 2 valandoms – negertų vandens. Atvykus į kliniką, Jūs pasitiks gydytojas anesteziologas, kuris užduos klausimus, susijusius su augintinio sveikata. „Jakovo veterinarijos centro“ specialistai rekomenduoja visada operaciją rinktis kartu su šiuo specialistu, kadangi tik jis, įvertinęs paciento būklę, galės numatyti tolimesnius veiksmus ir parinkti tinkamą anestezijos būdą.

Patarimai gyvūnų globėjams

  • Jeigu problema nėra skubi, planuokite vizitą pas veterinarą ir užsiregistruokite iš anksto.
  • Turėkite su savimi reikiamus dokumentus: gyvūno pasą, skiepų knygelę, išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, tyrimų rezultatus ir pan.
  • Atvykite saugiai ir stenkitės nevėluoti.
  • Jauskitės drąsiai – klauskite visų rūpimų klausimų, prieš vizitą nuraminkite gyvūną.
Jakovo

Sėkmės stebuklai Jakovo centre

Jus aptarnaujantys veterinarijos gydytojai yra šios srities profesionalai.

Prenumeruokite
naujienlaiškį!

Pirmieji sužinokite naudingus patarimus Jūsų augintiniams ir susipažinkite su kitų gyvūnų sėkmės istorijomis!

dog